Inne

Oferta kardiologiczna realizowana w ośrodku medycznym Sports Medic

{Oferta z zakresu kardiologii realizowana w placówce medycznej Sports Medic to usługi specjalistyczne. Kardiologia Wrocław to leczenie chorób i nieprawidłowości w obrębie układu krążeniowego i serca. Kardiolog najpierw zapisuje na właściwe badania, a później wprowadza leczenie. Doświadczeni kardiolodzy do pacjentów podchodzą indywidualnie, co wpływa na uzyskanie doskonałych rezultatów.

Zabiegi oferowane w placówce dotyczą kardiologii interwencyjnej. Opiera się ona na wykorzystaniu cewnika naczyniowego i kardiologii nieinwazyjnej. W ostatnim przypadku chodzi o diagnostykę i leczenie schorzeń układu krążenia oraz serca, bez potrzeby fizycznej ingerencji w organizm. Kompleksowa opieka medyczna zawiera: konsultacje kardiologiczne, próby wysiłkowe EKG, badanie EKG Holter, badanie holter ciśnieniowy, USG serca, USG doppler, próby wysiłkowe, holtery ciśnieniowe, holtery EKG.

Kardiolodzy ze Sports Medic to doświadczeni oraz stale rozwijający kompetencje specjaliści, mający wprawę w leczeniu najmłodszych, dorosłych oraz osób uprawiających sport. Do ekspertów należy się zgłosić, gdy czuje się: ból albo ucisk w klatce piersiowej, arytmię serca, duszności, czy omdlenia i uczucie osłabienia. W przychodni można skorzystać tak samo z konsultacji, jak i z wysokospecjalistycznych procedur leczniczych: koronarografii, zabiegów przezskórnej angioplastyki wieńcowej, wszczepienia rozrusznika i kardiowertera – defibrylatora, inwazyjnych badań elektrofizjologicznych, przezskórnej ablacji albo operacji kardiochirurgicznej.

Zastosowanie innowacyjnego sprzętu, duża wiedza i umiejętności personelu medycznego zachęcają do leczenia się tutaj.

Wszechstronna diagnostyka kardiologów w Sports Medic motywuje do tego, żeby zgłaszać się na rozpoznanie dokładnie do tej placówki. Jeśli tylko ktoś poczuje się ciągle zmęczony, wejście po schodach sprawia mu kłopot, jak i odczuwa ból w klatce piersiowej i kołatanie w sercu, to są to objawy, z jakimi musi zgłosić się do podanej placówki medycznej. Kardiologia Wrocław wprost pokazuje, z jakimi symptomami się zgłosić.

W czasie konsultacji lekarze będą przyglądać się choremu a także podpowiedzą, jak poprowadzić prozdrowotny styl życia na co dzień. Wskazują, że na tachykardię oddziałują: wysiłek fizyczny, stres, nadczynność tarczycy oraz gorączka. Wtedy też przeprowadza się w placówce kompleksowe badanie elektrokardiograficzne.

Do ośrodka kierują się również pacjenci po przebytym koronawirusie. Jednym z głównych powikłań jest zapalenie mięśnia sercowego, jakie mogłoby doprowadzać nawet do niewydolności sercowego. Z tego względu tak znaczące pozostaje to, żeby chorzy po przebytej chorobie obserwowali swój organizm. Wykwalifikowani kardiolodzy będą zajmować się pacjentami, którzy w ośrodku mogą czuć się bezpiecznie.

W celach diagnostycznych wykonywane są w placówce: badania echokardiograficzne, badania EKG, testy obciążeniowe na bieżni ruchomej, holter rejestrowany przez całą dobę w celu wykrycia zaburzeń rytmu serca oraz holter całodobowe badanie ciśnienia tętniczego. Spore wskazania do diagnostyki kardiologicznej obejmują: pacjentów z niebezpieczeństwem wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych, pacjentów z obciążeniem rodzinnym, pacjentów wysokiego ryzyka którzy leczą się z powodu cukrzycy albo chorób miażdżycowych, osób wykonujących zawody wysokiego ryzyka oraz sportowców. Kiedy jest to niezbędne, wykonane są w placówce inwazyjne procedury diagnostyczne, do jakich zaliczają się: badania z użyciem cewników, ultrasonografia wewnątrznaczyniowa, pomiar ciśnienia wewnątrz tętnic wieńcowych oraz koronografia. Doświadczeni specjaliści do chorych ukierunkowani są indywidualnie i to zapewnia doskonałe wyniki leczenia.