Turystyka

Jakim sposobem spędzić miłe wczasy z dzieckiem?

Sporo ludzi, co roku spędza urlopy nad krajowym morzem. Mamy do wyboru tu wiele miejscowości, z jakich każda ma, co innego do zaoferowania. Sporo osób odwiedza Gdańsk albowiem prócz plaży może również zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Jednakże, jeżeli ktoś poszukuje odpoczynku, to ma obowiązek wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym nieraz odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości jesteśmy w stanie także wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie zobaczymy ruchome wydmy. Łeba to również doskonałe miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania i wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się także port jachtowy, a również dwie latarnie morskie. Inną interesującą miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo turystyczna miejscowość, w której odnajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, dużo ośrodków Spa, a również wydarzeń artystycznych.

Rewal znajduje się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia oraz Kamienia Pomorskiego. Warto, więc wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, nie zapominaj jednak, żeby dowiedzieć się znacznie więcej na temat gdzie można zrealizować bon turystyczny 2022. Urzekają swoim pięknem wiele osób, skutkiem tego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy wędrowców. Astronomiczna ilość jezior otoczonych lasami sprawia, iż należałoby tu wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk i Ostróda. Mikołajki słyną z wielu interesujących miejsc do żeglugi. Można wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem czy też promem. W miejscowości znajduje się również dużo stadnin konnych, tras rowerowych oraz spacerowych.

Naturalnie na Mazurach znajdziemy też liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa również rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, w następnej kolejności biegnie przez dużo jezior i uchodzi do jeziora Bełdany. Niezmiernie atrakcyjna turystycznie jest gmina Piecki. Znajdziemy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach i Nowym Moście. Tutejsze lasy są również doskonałym miejscem do grzybobrania. Obszerną atrakcją Mazur jest także szlak rzeki Dajny.